Новини

Всі новації щодо вступу до ВНЗ узгодять до кінця березня

Проблемам підвищення якості освіти було присвячено загальні збори Національної академії педагогічних наук України, які проходили за участю міністра освіти і науки Дмитра Табачника.

Спілкуючись з журналістами, він повідомив, що до кінця тижня завершаться всі наради, на яких узгоджуються правила прийому до вищих навчальних закладів.

При цьому наголосив, що зовнішнє незалежне оцінювання, яке розробляв авторський колектив на чолі з академіком В.Кременем ще в 2003 році, залишається. Водночас міністерство прагне збільшити вагу атестата про середню освіту. Рекомендується при вступі до вищих навчальних закладів оцінювати його в межах 200 балів.

Ще одна пропозиція — університети можуть практикувати екзамен з профільного предмета на окремі спеціальності.

За словами міністра, абітурієнт набиратиме дві третини балів за рахунок зовнішнього незалежного оцінювання, а решту — атестатом та іспитом.

У планах міністерства — скорочення кількості пільговиків.

Передбачається зробити сертифікат тестування не однорічним. Однак випускники попередніх років, які бажають підвищити свої оцінки, можуть брати участь у повторному тестуванні. Всі новації планується узгодити до кінця березня.

Дмитро Табачник наголосив, що цього року випускники проходитимуть тестування мовою, якою навчались у школі.

Відповідаючи на запитання журналістів, він заявив, що його політичні погляди, тим більше висловлені під час гострої виборчої кампанії, ніякого відношення не будуть мати до роботи міністерства.
Друк | переглядів - 1034 |Кількість коментарів до статті «Всі новації щодо вступу до ВНЗ узгодять до кінця березня» - 0 | RSS |  Шрифт