Новини

Вищі технічні школи Німеччини хочуть повернути дипломи спеціалістів

Провідні технічні вищі школи Німеччини мають намір перейти від бакалаврських програм навчання до дипломів спеціалістів.

Причина полягає в тому, що диплом спеціаліста в світі цінується вище, ніж ступінь бакалавра.

У ході «Болонського процесу» десять років тому в Німеччині було впроваджено можливість здобувати «швидку вищу освіту» — ступінь бакалавра, який можна було отримати вже всього за шість семестрів.

Ті студенти, що бажали мати більш вагому вищу освіту, могли за наступні три роки додати собі ще і титул магістра. Головна ідея полягала в тому, що таким чином на ринок праці в короткі терміни приходили фахівці з вищою освітою.


Інженер-бакалавр — це несолідно

Утім, за інформацією німецького журналу «Фокус», час показав, що стара система з дипломами спеціалістів все ж залишається зразком як для вищої школи, так і для підприємств.

Ректор технічного університету Дрездена Ганс Мюллер-Штайнгаґен вважає, що звання «дипломований інженер-спеціаліст» не можна прирівнювати до ступеня бакалавра: «Цей ступінь навіть заважає нашим випускникам, знижуючи їх рівень» — каже Мюллер-Штайнгаґен.

У всьому світі дипломований інженер-сепеціаліст цінується і оплачується навіть краще, ніж магістр, а тим паче краще, ніж бакалавр. Тому університет Дрездена виступив одним з ініціаторів повернення до дипломів спеціалістів.

Цю ініціативу дрезденців підтримують загалом дев’ять провідних технічних вузів країни — з Лейпцига, Берліна, Аахена, Мюнхена та інших академічних центрів ФРН.Автор: Олександр Сосновський
Друк | переглядів - 951 |Кількість коментарів до статті «Вищі технічні школи Німеччини хочуть повернути дипломи спеціалістів» - 0 | RSS |  Шрифт