Новини

Ті, хто з поважних причин не пройдуть незалежного тестування 22 квітня, матимуть ще один шанс

Зареєстровані учасники незалежного тестування, які 22 квітня через поважні причини не прийдуть у пункти незалежного оцінювання, матимуть змогу пройти додаткову сесію. Визначено 11 категорій громадян, яким за певних обставин це дозволено. Проте, думаю, що до цих людей додадуться й ті, які нічого не знали про незалежне оцінювання і, відповідно, не зареєструвалися, а такі особи теж є, — про це сьогодні, 7 квітня, під час прес-конференції розповіла директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.

За її словами, відповідно до спільного наказу Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я, не братимуть участі у незалежному тестуванні дві категорії осіб: військовослужбовці строкової служби, які цього року звільнені в запас, та інваліди I-II груп, для яких Український центр оцінювання якості освіти не може створити умов для проходження тестування.

«Таким людям видаватимуть довідку, з якою вони можуть звертатися у приймальну комісію вишу і там проходити співбесіду. Перелік запитань на співбесіду має бути затверджений Міністерством освіти і науки та опублікований», – додала директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Також визначено перелік хвороб, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього тестування. В такому разі, особи, повинні мати довідки про захворювання від місцевих закладів охорони здоров’я.

Для участі в незалежному тестуванні на Львівщині зареєструвалося 27 452 особи. Нещодавно з Києва розіслали запрошення для учасників тестування в усі відділи освіти, звідти їх передадуть по школах.

«Можливо таке, що у запрошеннях будуть помилки. На сьогодні ми отримали чимало звернень про зміну ім’я, по батькові учасника тестування, – розповіла Лариса Середяк. – Коли запрошення прийде з помилкою, в такому разі потрібно звертатися не до нас, а із заявою до директора школи, а також подати ксерокопію документів. Директор передасть їх відповідальному за зовнішнє незалежне оцінювання, а відповідальний – передасть нам. Адже якщо у запрошенні буде помилка, то дитину можуть не впустити на тестування».

Однак заяви щодо зміни предметів тестування не розглядаються. «Якщо людина вважає, що у неї помилка з предметом тестування, то просимо навіть не звертатися! До нас кожного дня приходять з проханням про зміну предмету тестування. Проте всі бажання реалізовувалися до 1 березня 2008 року», – наголосила Л. Середяк.

Довідка.

В Україні понад 500 тис осіб візьме участь у зовнішньому незалежному оцінюванні.
Друк | переглядів - 1559 |Кількість коментарів до статті «Ті, хто з поважних причин не пройдуть незалежного тестування 22 квітня, матимуть ще один шанс» - 0 | RSS |  Шрифт