Новини

Табачник обіцяє повернути в українські підручники термін Велика Вітчизняна війна

Про це він повідомив у понеділок в Києві під час відеомосту Москва-Мінськ-Київ-Кишинів, на якому обговорювалася підготовка до святкування 65-річчя Перемоги.


Табачник пояснив, що Велику Вітчизняну війну не можна ототожнювати з Другою світовою війною.

«Це різні війни», — зазначив він, додавши: «Ми повернемося до нормальної, зрозумілої ветеранам, їхнім дітям і онукам, системи координат … коли ветерани перестануть психологічно травмувати найсвятіше свято — День перемоги, називаючи війну Другою світовою, і забуваючи термін Велика Вітчизняна війна».

Міністр нагадав, що в Україні спостерігалися тенденції, коли говорили, що «поплічники, які воювали в гітлерівській формі зі зброєю в руках, не зовсім фашисти, і навіть зовсім не фашисти».

Табачник висловив переконання, що під час ВВВ не було ніякої «третьої сили».

«Переконаний, що під час Великої Вітчизняної війни не було ніякої третьої сили. Була антигітлерівська коаліція, і був гітлерівський Рейх, і його союзники-сателіти, і озброєні формування, які створювалися з місцевих громадян на окупованій території — це колабораціоністи», — зауважив він.

У свою чергу голова ради федерації Сергій Миронов, який брав участь у відеомості, висловив стурбованість, що в країнах СНД «не все гаразд з протидією реабілітації нацизму, з протидією посібників нацизму». За його словами, немає механізмів, які б припиняли спроби реабілітації нацизму.

Водночас, він повідомив, що в Росії, Україні і Білорусі почалися процеси з розробки законодавчих ініціатив, які протидіють реабілітації нацизму.

Нагадаємо, раніше Табачник висловив думку, що в підручнику потрібно говорити правду. «Що Шухевич одягнув форму гітлерівської армії і проводив каральні операції проти мирного населення в Західній Україні, проти мирного населення в Білорусі. Це буде правда», — зазначив він.
Друк | переглядів - 924 |Кількість коментарів до статті «Табачник обіцяє повернути в українські підручники термін Велика Вітчизняна війна» - 0 | RSS |  Шрифт