Новини

Студенти обиратимуть не лише гуманітарні, а й професійні дисципліни

З наступного навчального року студенти бакалаврату матимуть право самостийно обирати чверть дисциплін від обсягу професійної та практичної підготовки.


Відтепер нормативні дисципліни, затверджені МОН, становитимуть 50%. Ще 25% як обов’язкові встановлює ВНЗ. Інші 25% вибирає студент зі списку, який також пропонує навчальний заклад. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

Міністр освіти Іван Вакарчук підписав відповідний наказ «Про структуру освітньо-професійних програм та навчальних планів підготовки бакалаврів».

Цим наказом Іван Вакарчук виконує обіцянки, які він задекларував два роки тому під час приходу на посаду: «Це справді повага до автономії ВНЗ і права вибору студента. Відтепер і керівництво, і вчені ради навчальних закладів, і особисто студенти відповідальні за якісну підготовку фахівця. Таким чином, ми продовжуємо реформи у напрямку „вільної траєкторії“, тепер уже на етапі вивчення фундаментальних дисциплін та професійно-практичної підготовки студентів».

Положення наказу вводяться у дію з 2010/2011 навчального року.

Наказом також запроваджується державний іспит з української мови за професійним спрямуванням та державний іспит з однієї або декількох базових дисциплін, або випускна кваліфікаційна робота бакалавра, у тому числі у формі зовнішнього незалежного оцінювання для окремих галузей освіти.

У липні минулого року Іван Вакарчук підписав Наказ МОН № 642 від 09.07.2009 року «Про організацію вивчення гуманітарних дисциплін за вільним вибором студента», в якому вказувалося, що українська мова, історія України, історія української культури, іноземна мова та філософія — обов’язкові, решта дисциплін з гуманітарного циклу пропонуються на вибір.

Нагадаємо, для фізико-математичних, природничих та технічних напрямів передбачено 10% гуманітарної підготовки від загального обсягу навчального часу, а для гуманітарних і соціально-економічних напрямів — відповідно 15% навчального часу.

Як повідомлялось раніше, студенти першого та другого курсів деяких українських вишів зможуть крім основної вищої освіти навчатися на «бакалавра» з культурних, гуманітарних чи соціально-політичних наук.
Друк | переглядів - 1423 |Кількість коментарів до статті «Студенти обиратимуть не лише гуманітарні, а й професійні дисципліни» - 0 | RSS |  Шрифт