Новини

Семиноженко: У найближчі дні ми скажемо до чого готуватись випускникам

При вступі до ВНЗ має проводитися хоча б один профільний іспит і враховуватися середній бал атестату.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр Володимир Семиноженко в ефірі програми «Чорне та біле» на телеканалі ТВі.

«Хотілося б, щоб до незалежного тестування додалися деякі речі, які б поліпшили якість прийому», — зазначив він.

За словами урядовця, це має бути «хоча б один профільний іспит».

«Хотілося б, щоб було значущим врахування середнього балу у відповідності з атестатом. Щоб враховувався результат навчання за всі багато років», — додав Семиноженко.

На запитання, до чого готуватися випускникам шкіл цього року, віце-прем’єр відповів: «У найближчі 2-3-4 дні максимум ми скажемо. Тести будуть. Хотілося б, щоб тести були більш високого класу».

«У нас так: всі кидають вчитися в старших класах, вчителі вже не потрібні, потрібні тренери, репетитори, які натаскують, вибачте, як мавп і папуг, як правильно відповідати на ці питання», — заявив він.

Семиноженко також підкреслив, що «закон про 12-річну освіту (у школах) не реалізований жодним чином».

«Нам потрібно, щоб в останні два роки була якась спеціалізація. Щоб молода людина вже розуміла, що вона хоче в житті. У цю систему має вбудовуватися і система профтехучилищ, технікумів», — підкреслив віце-прем’єр.

«Якщо ми під 12-річною освітою будемо розуміти спеціалізацію останніх 2 років, а після 10 класу потрібно продовжувати вже далі в іншому навчальному закладі навчатися, вважайте, що у нас паралельно існує й 10-річка й 12-річка», — сказав він.

За словами Семиноженка, «для того, щоб освоїти весь обсяг знань, який сьогодні є, потрібно 10-11 тисяч годин». «Їх помістити в 10 класів неможливо», — підкреслив урядовець.

Крім того, коментуючи призначення Дмитра Табачника міністром освіти, він заявив: «Можна зациклитися зараз на аналізі, хто що коли сказав, писав».

«Якщо це зараз почати згадувати про кожного політика, то тоді кожному політику взагалі не жити. Політично не жити», — зазначив Семиноженко.

За його словами, Табачник «повинен зайнятися реформами в освіті».


По матеріалам: Українська правда
Друк | переглядів - 970 |Кількість коментарів до статті «Семиноженко: У найближчі дні ми скажемо до чого готуватись випускникам» - 0 | RSS |  Шрифт