Новини

Реформування освіти буде продовжено, — М.Луцький

Реформи освітньої сфери, спрямовані на підвищення її якості й доступності для громадян, будуть продовжені в 2011 році.


Про це заявив народний депутат, член Партії регіонів, перший заступник голови парламентського Комітету з питань науки і освіти Максим Луцький.

Депутат нагадав про реформи, які були розпочаті минулого року, зазначивши, що вони спрямовані на доступність здобуття освіти.

«Першими важливими змінами системи освіти є повернення до 11-річного терміну навчання у середній школі, розробка нового закону про вищу освіту, спрощення процедури отримання вчених звань. Ми повернули авторитет середньої школи завдяки тому, що тепер середній бал атестата враховується при вступі до вузів. Ми поміняли правила вступу до вищих навчальних закладів. Причому нові правила пройшли широке громадське обговорення», — заявив політик.

Луцький також повідомив про реформи, що заплановані на 2011 рік. За його словами, вони є стратегічними і будуть продовжуватись надалі.

Основною метою реформ, зазначив парламентарій, є виведення вітчизняної освіти на сучасний європейський рівень.

«Також розроблено концепцію реформування професійної технічної освіти на 2011-2015 роки. Відпрацьовується механізм працевлаштування тих, хто отримав професійну технічну освіту», — підкреслив депутат.

«Важливим кроком є дозвіл абітурієнтам здавати незалежне оцінювання не тільки українською, але й будь-якою іншою мовою, якою абітурієнт навчався в школі», — зазначив Луцький.

Принциповим досягненням, на думку політика, є початок роботи програми обміну досвідом студентів і аспірантів. 300 кращих студентів та аспірантів у 2011 році за державні кошти будуть здобувати освіту в кращих університетах світу.

«Ключовим завданням 2011 року є прийняття закону про вищу освіту та втілення реформ, започаткованих минулого року», — повідомив Луцький.
Друк | переглядів - 761 |Кількість коментарів до статті «Реформування освіти буде продовжено, — М.Луцький» - 0 | RSS |  Шрифт