Новини

Підсумки року: особистий погляд

Найбільшим здобутком року, що минув, міністр освіти і науки України Іван Вакарчук вважає запровадження зовнішнього незалежного оцінювання. Про це він повідомив кореспондентові УКРІНФОРМу.

«Вважаю, що нам вдалося забезпечити прозорий, рівний, справедливий і зрозумілий усім доступ до вищої освіти та значною мірою подолати зневіру українського суспільства, давно стомленого різними деформаціями, спотвореннями і зловживаннями під час процедури вимірювання знань вступників до вищої школи», — наголосив головний освітянин України.

На його думку, про великий успіх реформування вищої освіти переконливо свідчать результати соціологічних опитувань, які показують, що 72% респондентів підтримують цей проект.

«Незважаючи на значний опір запровадженню зовнішнього оцінювання, що чинився окремими керівниками вищих навчальних закладів та деякими політичними силами, нам вдалося скласти цей іспит на громадянську зрілість, національну гідність і готовність не лише декларувати та пропагувати демократичні зміни, а й діяти на користь нашим національним інтересам», — наголосив міністр.

І.Вакарчук твердо переконаний, що запровадження зовнішнього оцінювання стало найбільш суспільно значущою реформою української освіти, яка має стратегічний характер і спричинить глибокі позитивні зміни у суспільному житті.

Міністр зазначив, що, на жаль, навіть після успішного проведення зовнішнього оцінювання тривають голослівні звинувачення та безпідставна, груба, образлива критика тестування. Ще гіршим, підкреслив він, є намагання окремих незадоволених осіб, «ображених» успішним тестуванням, перевести дискусію в політичну площину, нехтуючи при цьому елементарними нормами моралі та порядності.

«Однак на шляху подальшого запровадження зовнішнього оцінювання нас не зупинять подібні звинувачення та інсинуації», — заявив високопосадовець.

Освітній почин підтримують люди: міністерство, регіональні центри оцінювання, місцеві органи управління освітою одержують багато звернень від громадян України із щирими словами вдячності за надану їхнім дітям можливість стати студентами вищих навчальних закладів лише на основі власних знань, без впливу інших «факторів».

«Ми цей кредит довіри українського суспільства не втратимо. Тестування — не український винахід. Усі провідні країни світу вже давно подолали цей шлях. Зовнішнє незалежне оцінювання — це, без перебільшення, прорив в українській освіті, рішучий крок до європейських стандартів поведінки і життя», — наголошує Іван Вакарчук.
Друк | переглядів - 1409 |Кількість коментарів до статті «Підсумки року: особистий погляд» - 0 | RSS |  Шрифт