Новини

«20minut.ua»: Житомирські ректори стривожені податком на землю для ВНЗ

У засіданні взяли участь ректори вищих навчальних закладів регіону, представники управління освіти та науки облдержадміністрації, а також інших установ, організацій і підприємств, діяльність яких пов’язана з наданням освітніх послуг.

Причиною зустрічі стала стривоженість ректорів університетів області податком на землю для ВНЗ. Відтак, головною метою заходу було формування комплексу думок, пропозицій та напрацювань для подальших кроків щодо земельного податку для університетів та імплементації Закону України «По вищу освіту».

Зі вступним словом до присутніх звернувся ректор ЖДУ імені Івана Франка Петро Саух. «Закон України від 28.12.2014 № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо податкової реформи» змінив порядок оподаткування земельних ділянок. Плата за землю, як складова податку на майно, включена до переліку місцевих податків. Згідно цього закону з 1 січня 2015 року університети мають сплачувати земельний податок. Особливістю є те, що місцеві податки встановлюються рішеннями сільських, селищних та міських рад. При цьому плата за землю, є обов’язковою для встановлення місцевими радами. У багатьох із нас є земля, яка знаходиться в підпорядкуванні і міста, і селищних рад. Місто і область мають бути зацікавленими у функціонуванні навчальних закладів. Вони не повинні дивитися на університети, як на суб’єкти, які заробляють гроші. Університети не є прибутковими організаціями. Більше 90% своїх надходжень вони витрачають на виплату заробітних плат, податки та сплату комунальних послуг. В першу чергу вони є партнерами для міста. У Луцьку міська рада звільнила університети від земельного податку, а у Хмельницьку – ні. У Івано-Франківську «з боєм» дали 100% знижку на плату за землю для місцевих університетів. Сьогодні маємо прийняти рішення й ми, як будемо діяти, куди будемо звертатися, щоб нас звільнили від сплати земельного податку. Бо навіть 50% знижка сьогодні може знищити навчальні заклади», – наголосив голова Ради ректорів Петро Саух.

Взяв слово й заступник голови Житомирської ОДА Ярослав Лагута. Серед іншого Ярослав Миколайович зауважив, що звільнення університетів від земельного податку серйозно не розбалансує бюджет міста, та порадив звертатися не лише до органів місцевої влади, а й до Адміністрації Президента.

Також учасники засідання заслухали і обговорили розроблений директором Житомирського агротехнічного коледжу Миколою Тименком текст листа-звернення щодо земельного податку для освітніх закладів міста до органів місцевої влади. Ректори зійшлися на тому, що, в першу чергу, потрібно надіслати лист-клопотання в.о. міського голови Любов Цимбалюк з проханням внести питання про звільнення ВНЗів від земельного податку на березневій сесії міської ради. Також визначилися, що листи-звернення про звільнення вузів від земельного податку ректори колективно надішлють до міської ради, Житомирської обласної ради та обладміністрації. Зійшлися й на тому, що варто негайно надіслати лист начальнику Житомирської об’єднаної державної податкової інспекції з проханням не нараховувати штрафні санкції за несвоєчасне внесення суми податку. У ході подальшого обговорення ректори ухвалили надіслати листи-звернення про звільнення вузів від земельного податку й до народного депутата 8-го скликання Лілії Гриневич та міністра освіти і науки Сергія Квіта.

Крім цього, учасники зустрічі обговорили низку актуальних питань щодо впровадження Закону України «По вищу освіту» та торкнулися проблем проведення спільних грантових наукових досліджень.


Друк | переглядів - 593 |Кількість коментарів до статті ««20minut.ua»: Житомирські ректори стривожені податком на землю для ВНЗ» - 0 | RSS |  Шрифт