Новини

Крім мови тестів, змін у правилах прийому до вузів цього року не буде

Планується, що загальна оцінка абітурієнта при вступі складатиметься з результатів ЗНО, середнього балу атестату та оцінки на вступному іспиті, але не цього року.

Як повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів України, планується, що в найближчій перспективі (проте не цього року!) загальна оцінка абітурієнта складатиметься з трьох рівноцінних складових – результатів незалежного зовнішнього оцінювання, середнього балу атестату та оцінки вищого навчального закладу.

Оцінка вищого навчального закладу, залежатиме від специфіки вузу. Вона може формуватися на підставі співбесіди, тестування на профпридатність, наявності досвіду роботи за фахом, рекомендацій навчального закладу, в якому навчався абітурієнт, тощо. Така система унеможливить корупцію, адже абітурієнта оцінюватимуть три інститути, що є незалежними один від одного.

Також, в уряді зазначають, що зовнішнє незалежне оцінювання досі залишається конфліктною темою. Цьогорічні випускники та їхні батьки побоюються, що новий уряд скасує тестування. Ректори вузів нарікають на занадто формалізований зміст тестових завдань та невідповідність специфіки конкретних вузів. Вчителі наголошують, що діти кидають вчити ті предмети, з яких не складатимуть тести.

Але, як зазначив під час урядового брифінгу віце-прем’єр з гуманітарних питань Володимир Семиноженко, «Система ЗНО буде вдосконалюватися, а не відмінятися».

Вже цього року випускники отримають можливість складати тести тією мовою, якою відбувалося їхнє шкільне навчання, запевнив Семиноженко. «Це не лише російська, але й румунська, угорська, вірменська та інші мови національних меншин. Тести на цих мовах вже підготовлені», — зазначив віце-прем’єр.

«Змушувати дітей складати тести виключно українською – значить, свідомо знижувати конкурентоспроможність тих, хто впродовж 11 років навчався іншою мовою», — підкреслив В.Семиноженко.

Також, Володимир Семиноженко запевнив, що реформуванню системи освіти будуть передувати широке експертне обговорення та досягнення суспільного консенсусу. За його словами, нам потрібні ефективні реформи, а не «шокова терапія».
Друк | переглядів - 954 |Кількість коментарів до статті «Крім мови тестів, змін у правилах прийому до вузів цього року не буде» - 0 | RSS |  Шрифт