Новини

Кремень: українська школа найвідсталіша за термінами освіти в Європі

Президент Національної академії педагогічних наук України В.Кремень висловив думку про те, що на даний момент шкільна освіта в нашій країні не відповідає вимогам сучасного суспільства.

«Ми найбільш відстала країна в Європі за термінами отримання середньої освіти», — сказав президент АПН України, екс-міністр освіти Василь Кремень.

Він відзначив, що ще в 20 столітті ЮНЕСКО визнало, що середня освіта має тривати не менш ніж 12 років.

«У ЄС немає жодної країни, яка б не дотримувалася цієї норми. У 14 європейських країнах навчання в школі триває 12 років, в 12 країнах термін отримання повної середньої освіти досягає 13 років, а в 4 — 14 років. У більшості країн Європи школу закінчують в 18-19 років, а в Ісландії навіть у 20», — уточнив Кремень.

На його думку, ті хто лякають громадськість тим, що продовження терміну навчання в школі призведе до того, що випускниці будуть ходити вагітними, мислять примітивно.

Сучасному українському суспільству необхідно до кінця провести реформу освіти. 12-річне навчання в школі надасть можливість дітям не лише отримати необхідні знання, але й навчиться їх використовувати. Для цього експерти наполягають на якнайшвидшому введенні профільної освіти.

«Вже наступного року ті діти, які першими вчаться за новою 12-річною програмою підуть в 10 клас. З десятого класу заплановано проведення профільного навчання, що дозволяє школяреві отримати базис знань для тієї професії, яку він обере надалі, а у нас навіть у великих містах далеко не всі школи здатні ввести профільне навчання», — відзначив академік.

Якщо не реформувати систему освіти та не ввести профільну освіту, то діти так і залишаться непристосованими до життя в суспільстві, як більшість сьогоднішніх випускників.

Для тих, хто критикує введення 12-річної освіти, Василь Кремень нагадав, що ще дуже рано робити повноцінні висновки, адже ще не було випущено жодного школяра, який здобув освіту за цією програмою. А світовий досвід показує, що продовження шкільної освіти дає позитивні результати.

Разом з тим екс-міністр зазначив, що потрібно розробляти нові підходи та методики, впроваджувати нові програми, а не просто розтягувати 11-річну програму навчання на 12 років.
Друк | переглядів - 901 |Кількість коментарів до статті «Кремень: українська школа найвідсталіша за термінами освіти в Європі» - 0 | RSS |  Шрифт