Новини

«KarpatNews»: Вчителі з Берегівщини тікають за кордон

Закарпатський політик Чаба Пейтер, лідер ДПУУ (Демократичної партії угорців України — UMDP) стверджує, що цього року лише зі шкіл Берегівщини звільнилося понад 50 вчителів. Більшість виїхало за кордон — на заробітки або на постійне місце проживання.

Більшість з них — це перспективні молоді люди, віком від 25 до 35 років. Серед них математики, фізики, інформатики, вчителі української та англійської мови, повідомляє Beregovo.Today.

Чаба Пейтер вважає, що така тенденція може суттєво вплинути на якість освіти у регіоні, де мешкає переважно угорськомовне населення. Перш за все причиною називає вкрай маленьку заробітну плату, яка для вчителя-початківця складає близько 1500 гривень. Місячна зарплата у віковій категорії 25-35 років для вчителів теж не надто висока, аби утримувати сім’ю — у середньому близько 3000 гривень.

Натомість досвідчений вчитель у сусідній Угорщині, навіть у сільській школі, заробляє 150.000 форинтів і більше (понад 500 доларів США).

Друк | переглядів - 667 |Кількість коментарів до статті ««KarpatNews»: Вчителі з Берегівщини тікають за кордон» - 0 | RSS |  Шрифт