Новини

Іван Вакарчук розповів про освітні новації для вищої школи

В українських університетах наказами Міністерства освіти впроваджено наступний етап вільної траєкторії студента, нову концепцію підготовки магістрів та право одночасно здобувати два «бакалаври».


На прес-конференції, що відбулася 26 лютого, міністр освіти розповів про кожну з освітніх реформ.

Як повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки, міністр зазначив, що відтепер студенти обиратимуть не лише гуманітарні, а й професійні дисципліни. З 2010/2011 року студенти вибиратимуть 25 % професійних дисциплін. Тепер нормативні дисципліни, затверджені МОН, становитимуть 50%. Ще 25% як обов’язкові встановлює ВНЗ. Інші 25% вибирає студент зі списку, який також пропонує навчальний заклад.

«Це справді повага до автономії ВНЗ і права вибору студента. Відтепер, і керівництво, і вчені ради навчальних закладів, і особисто студенти відповідальні за якісну підготовку фахівця. Таким чином, ми продовжуємо реформи у напрямку „вільної траєкторії“, тепер уже на етапі вивчення фундаментальних дисциплін та професійно-практичної підготовки студентів», — сказав Іван Вакарчук.

Також, міністр повідомив, що Міносвіти затвердило нову концепцію підготовки магістрів. Термін навчання для них зросте до двох років.

Освітні програми підготовки магістрів будуть поділені на:

  • дослідницькі: поглиблення досліджень в одній з наукових галузей (2 роки);

  • професійні: розвиток професійних та формування управлінських компетенцій (1,5 роки);

  • кар’єрні: покращення теоретичних і практичних знань для кар’єрного зростання та підготовки до управлінської діяльності. Це формат післядипломної освіти (1-1,5 роки).


За словами міністра, магістри дослідницької програми є потенційними винахідниками та вченими. Їх програма включатиме більшу кількість «наукових» годин. Магістри професійної програми набуватимуть більше професійних та управлінських компетенцій. Якщо вони захочуть закінчити дослідницьку програму, необхідно буде провчитись ще від 0,5 до 1 року.

Також, студенти першого та другого курсів з 2010/2011 навчального року зможуть крім основної вищої освіти навчатися на «бакалавра» з культурних, гуманітарних чи соціально-політичних наук.

Як запевнив Іван Вакарчук, право на таке навчання матимуть студенти, що мають середній бал успішності не нижче 4,0. Термін навчання за програмами міжгалузевої індивідуалізованої гуманітарної освіти (МІГО) становитиме 3 роки (180 кредитів ECTS).
Друк | переглядів - 978 |Кількість коментарів до статті «Іван Вакарчук розповів про освітні новації для вищої школи» - 0 | RSS |  Шрифт