Новини

Харківський національний університет радіоелектроніки опинився під загрозою рейдерського захоплення


У Харківському національному університеті радіоелектроніки трапилася ситуація, яка унеможливила його нормальне функціонування. 26 квітня під час спроби проведення університетом фінансових розрахунків було встановлено факт незаконної маніпуляції з державним реєстром.


Так було встановлено, що 20 квітня 2017 було неправомірно здійснено державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб – підприємців – відносно відомостей про керівника ХНУРЕ. А саме: «керівник» — ректор ХНУРЕ, професор Валерій Семенець був виведений у статус «підписант». В свою чергу «підписант» Григорій Ведмідь (який опікується створенням та збереженням матеріально-технічної бази вишу) був виведений із свого статусу та відомості про нього були вилучені, а «керівником» закладу, згідно зі внесеними змінами, було вказано громадянина Рубіна Едуарда Юхимовича. Реєстрація змін була здійснена державним реєстратором, керівником реєстраційної служби Харківського району Харківської області, не зважаючи на те, що ХНУРЕ розташовується та має юридичну адресу у Шевченківському районі Харкова. При внесенні вищезазначених змін було вказано, що починаючи з 26 квітня 2017 року керівником Харківського національного університету радіоелектроніки є т.в.о. ректора Едуард Рубін з правом підпису, у зв’язку з чим виникла загроза вчинення неправомірних дій, пов’язаних із блокуванням діяльності університету та його захопленням.


«Слід зазначити, що ці зміни встигли привести до негативних наслідків. Було унеможливлено проведення розрахункових операцій, сплату за комунальні послуги, розрахунок за виконані роботи та поставлені продукти. Діями реєстратора доля багатотисячного колективу була поставлена під загрозу.», — відмітив доктор юридичних наук, проректор з інноваційно-корпоративної роботи та адміністрування Василь Россіхін


Наразі ситуацію змінено і повноцінна робота університету відновлена.


«Ми чекаємо відповідної реакції від правоохоронних органів у пошуку осіб винних в цій ситуації, а також їх подальшого покарання», — прокоментував ситуацію начальник юридичного відділу ХНУРЕ Даніл Чулков.


За фактом несанкціонованих дій з Єдиним державним реєстром юридичних та фізичних осіб-підприємців, які паралізували фінансову та правову діяльність ХНУРЕ та створювали загрозу маніпуляцій із державною власністю, яка перебуває на його балансі, Службою безпеки України в м. Харкові ініційовано відкриття Головним Управлінням Національної поліції кримінального провадження за ст. 362 КК України (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї).Друк | переглядів - 3688 |Кількість коментарів до статті «Харківський національний університет радіоелектроніки опинився під загрозою рейдерського захоплення» - 0 | RSS |  Шрифт