Новини

Через неплатоспроможність банку 80 студентів ЧНУ ім. Ю. Федьковича під загрозою відрахування

Залишитися без дипломів ризикують студенти ЧНУ, котрі оплатили за навчання через банк «Надра». 5 лютого його визнали неплатоспроможним, тому кошти на рахунок навчального закладу не надійшли.

Лихо спіткало майже 80 студентів. Їхні батьки вимушені повторно оплатити за навчання, інакше їхні діти будуть просто відраховані. Однак віддати ще раз кілька тисяч гривень не кожен зможе. Батьки на заробітках збирають кожну копійку, лишень би свого нащадка вивчити. А в один момент їм заявляють, що потрібно знову віддати тисяч 4-6, інакше дитина ризикує з тріском «вилетіти» з університету. Що в такому разі робити батькам, де шукати гроші – не каже ніхто, адже тяганина з поверненням коштів може затягнутись надовго.

Потрапила на банківський гачок і сім`я Анастасії Дячук, студентки п’ятого курсу філологічного факультету ЧНУ. Ще 22 січня батько дівчини сплатив за навчання 6050 гривень, але через тиждень їй зателефонували з деканату і повідомили, що готують рапорт на відрахування, оскільки гроші на рахунок університету не прийшли.

— Я, звісно, пояснила ситуацію, а в деканаті мені запропонували сплатити цю суму знову, однак частинами, — розповідає дівчина. – А якщо гроші, які я сплатила через «Надра» таки надійдуть на рахунок ЧНУ, то мені їх повернуть. А з банком порадили судитись.

Анастасія каже, що написала заяву банку, аби їй повернули кошти. До заяви додала квитанцію про оплату. Однак конкретної відповіді не отримала.

— У банку сказали, що це не мало бути моєю проблемою, цим мали б займатись юристи від університету, — додає дівчина. – Додали лише, що кошти віддати зможуть лише тоді, коли банк закриють. А це буде не раніше 6 травня. Тому зараз доводиться лише чекати. Всі кажуть, що ці гроші не можуть зникнути, і їх все ж повернуть. Однак коли?

Шкода студентів, котрі потрапили у таку фінансову скруту, однак навчатися безкоштовно вони не зможуть.

Ректор ЧНУ Степан Мельничук каже, що університет без цих коштів не зможе виплатити зарплати викладачам, а мова йде про близько 400 тисяч гривень. Тому цим 80 студентам потрібно ще раз заплатити. Іншого виходу немає. Ні діти не винні, ні університет. Тим паче, невідомо, коли банк зможе повернути гроші студентам. Тому єдиний вихід – заплатити ще раз.

— Ми подовжили термін оплати до 1 березня, — додає С. Мельничук. – Також домовилися, що кошти будуть сплачувати не одразу за семестр, а щомісяця. На це погодилася більшість студентів.

Однак є кілька людей, котрі фізично не можуть заплатити. В такому разі або вони подають в суд на університет, або їх відрахують. Якщо ж суд визнає, що їх потрібно залишити на навчанні – так і буде.

Втім, поки що до суду не звертався ніхто. Ймовірно, що дітей, батьки яких не мають грошей для подвійної оплати, просто відрахують, адже сподіватись на швидке повернення коштів, «поглинутих» банком, не варто. Альтернативи ж не пропонує ніхто.


Яна МАРІЯНЧУК
Друк | переглядів - 578 |Кількість коментарів до статті «Через неплатоспроможність банку 80 студентів ЧНУ ім. Ю. Федьковича під загрозою відрахування» - 0 | RSS |  Шрифт